به فیلم کوتاه چه می گویند

به فیلم کوتاه چه می گویند

مشاهده لینک ها دانلود :

چگونه یک فیلم کوتاه بسازیم: چیزهایی که باید بدانید

به فیلم کوتاه چه می گویند

فیلم‌های کوتاه، فیلم‌هایی هستند که زمان پخش آن‌ها به اندازه‌ای طولانی نیست که بتوان آن‌ها را یک فیلم بلند در نظر گرفت. به فیلم کوتاه چه می گویند

به فیلم کوتاه چه می گویند
. آنها معمولاً 40 دقیقه یا کمتر هستند و حتی می توانند 30 ثانیه هم باشند! برای واجد شرایط بودن به عنوان یک فیلم کوتاه در جشنواره های فیلم، زمان نمایش باید کمتر از 15 دقیقه باشد.

فیلم‌های کوتاه می‌توانند از هر ژانری (مثلاً ترسناک، کمدی) یا روش/شیوه فیلم‌سازی (مثلاً مستند، انیمیشن) باشند. ساخت یک فیلم کوتاه تمرین بسیار خوبی برای کسب تجربه عملی در فیلمسازی است. اغلب، فیلم های کوتاه تبدیل به فیلم بلند می شوند. به عنوان مثال، Whiplash (2013)، با بازی جی کی سیمونز، به کارگردانی دیمین شزل.

چگونه یک فیلم کوتاه بسازیم
قبل از شروع، در اینجا به چند چیز نیاز دارید:

یک دوربین خوب - یک DSLR ترجیح داده می شود، اما اکنون حتی دوربین تلفن شما هم می تواند کار کند! اگر می خواهید بالاترین کیفیت را داشته باشید، ممکن است به دنبال عکسبرداری با یک قرمز باشید، اما هشدار داده شود که اینها ارزان نیستند! در اینجا یک فیلم کوتاه کاملاً با آیفون فیلمبرداری شده است:
 

رایانه ای با نرم افزار ویرایش – اگر رایانه اپل دارید، iMovie انتخاب خوبی است یا اگر ویندوز دارید، می توانید با Windows Movie Maker کار کنید.
یک فیلمنامه - می تواند ایده شما یا چیزی باشد که قرض گرفته اید
خدمه - فیلم کوتاه عجیب و غریب توسط یک شخص ساخته می شود، اما فیلمسازی ذاتاً مشارکتی است. یک تیم خوب استخدام کنید یا دوستان خود را به این پروژه پرشور بکشید!


بازیگران - ستاره ها
اکنون که می دانید به چه چیزی نیاز دارید، بیایید مراحل ساخت یک فیلم کوتاه را با جزئیات مرور کنیم.

پیش تولید فیلم کوتاه  🎬
ممکن است وسوسه شوید که دوربین خود را بردارید و بلافاصله شروع به عکاسی کنید. اما مراقب باشید، یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد - هر دلار و هر دقیقه صرف شده برای پیش تولید ، سه نفر شما را در پست صرفه جویی می کند!

قبل از فیلمبرداری یک فیلم کوتاه، باید یک فیلمنامه تهیه کنید، بودجه بسازید و بازیگران و گروه را جذب کنید.

اگر این اولین فیلم کوتاه شماست، سعی کنید فیلمی بسازید که تقریباً 5 تا 6 دقیقه قبل از ساخت فیلم های طولانی تر باشد.

یک اسکریپت آماده کنید
فیلمنامه از اهمیت بالایی برخوردار است. این زمینه را برای پروژه شما تنظیم می کند - بسیاری از مواردی را که برای فیلمبرداری فیلم کوتاه نیاز دارید مانند تعداد بازیگران، مکان ها و غیره تعیین می کند.

دو راه برای به دست آوردن یک اسکریپت وجود دارد

خودتان آن را بنویسید – در حالی که نوشتن یک فیلمنامه از ابتدا می تواند دلهره آور به نظر برسد، خوشبختانه شما در حال کار روی یک فیلم کوتاه هستید! این یعنی محتوای کمتر (اسکریپت کوتاه تر). فیلم های کوتاه باید ابتدا، میانه و پایان داشته باشند. یک فیلم ده دقیقه ای حدود 7-8 صفحه خواهد بود. اگر تصمیم دارید فیلمنامه خود را بنویسید، در اینجا یک مطالعه خوب برای راهنمایی شما در این فرآیند وجود دارد. نکات حرفه ای:
ساده کنید. هنگام طوفان فکری، ایده های زیادی را در خود جمع نکنید زیرا می تواند خط داستان را به هم بزند.
سربار را کاهش دهید. تعداد لوکیشن ها را به حداقل برسانید زیرا ممکن است عکاسی از چندین مکان گران شود.
اسکریپت خود را صیقل دهید شما می توانید از یک فیلمنامه خوب یک فیلم بد بسازید، اما از یک فیلمنامه بد نمی توانید یک فیلم خوب بسازید. مطمئن شوید که یک فیلمنامه می نویسید، سپس بازنویسی می کنید، و بازنویسی می کنید تا زمانی که هر صحنه داستان را به جلو حرکت دهد.
از تصاویر بصری در مقابل گفتگو استفاده کنید. از جلوه های بصری و نمادگرایی در مقابل افزودن دیالوگ استفاده کنید. دیالوگ باید یکی از آخرین چیزهایی باشد که به فیلمنامه اضافه می کنید.
سرعت سریع. کوتاه خود را مانند یک ویژگی سرعت ندهید، سریع به داستان خود برسید.
استوری برد . مهم نیست که مهارت های هنری شما چقدر بد است، هر چه زودتر یک استوری بورد ایجاد کنید. اجازه دهید خدمه آنها را ببینند و در تصویربرداری به آنها اشاره کنند.
یک اسکریپت از اینترنت قرض بگیرید – این راه سریعتر است و اگر خودتان را به عنوان یک نویسنده دوست ندارید، ممکن است منطقی باشد. در اینجا منابعی برای یافتن فیلمنامه وجود دارد: اگر قصد دارید از فیلم خود کسب درآمد کنید (از آن درآمد کسب کنید، مطمئن شوید که با فیلمنامه نویس تماس بگیرید تا اجازه استفاده از فیلمنامه را بگیرید.
یک استوری بورد بسازید
استوری‌بردها بر اساس توضیحاتی که در فیلمنامه داده شده است، نمایشی تصویری از هر صحنه، شات به شات است. به چیزی شبیه به کتاب مصور نزدیک است.

اگر اهل هنر نیستید، نگران نباشید! می توانید از فیگورهای چوبی برای نمایش بازیگران و از اشکال ساده برای نمایش عناصر موجود در صحنه استفاده کنید. نیازی نیست که استوری بورد یک شاهکار هنری باشد، بلکه صرفاً تصویرسازی برای مرجع برای روز فیلمبرداری است.

می‌توانید یک الگوی استوری‌بورد رایگان را در اینجا پیدا کنید .

بازیگران و خدمه آن!
قبل از اینکه بازیگران/بازیگران را در فیلم خود انتخاب کنید، باید گروه را جذب کنید. این شامل تهیه کننده ، اول بعد از میلاد ( دستیار اول کارگردان )، فیلمبردار ، کارگردان، تدوینگر و تکنسین صدا می شود.

بر اساس بودجه خود، می توانید افراد حرفه ای را برای این کار استخدام کنید یا به طور کامل نقش را نادیده بگیرید. به محض اینکه گروه را در محل قرار دادید، یک فراخوان بازیگری برای بازیگران ایجاد کنید و تست بازیگری را انجام دهید. واداشتن خانواده و/یا دوستان نزدیک به بازیگری راه مقرون به صرفه تری برای اتمام فیلمبرداری یک فیلم کوتاه است. اما اگر بازیگران حرفه ای می خواهید، وب سایت های زیر برای برقراری تماس های بازیگری عالی هستند:


نکات حرفه ای:

انتخاب خدمه از مهمترین نقش ها می توان به فیلمبردار، صدابردار و اول بعد از میلاد ( دستیار اول کارگردان ) اشاره کرد.
فرض کنید به زمان بیشتری نیاز دارید. تقریباً هر فیلمی بیشتر از آنچه برنامه ریزی شده طول می کشد - هر چه زمان بیشتری به خود اختصاص دهید، اشتباهات کمتری خواهید داشت.


فیلمبرداری در فیلم کوتاه :  📹
اکنون که بیشتر کارهای پیش تولید خود را انجام داده اید، تقریباً زمان فیلمبرداری فرا رسیده است! اما قبل از اینکه دوربین خود را برای عکاسی بیرون بکشید، باید مکان‌ها را جستجو کنید.

مکان یابی
کارگردان و فیلمبردار که به آن recce (تلفظ «rey-key»، شکل کوتاه شناسایی)، بررسی سایت یا پیشاهنگ فناوری نیز می‌گویند، به دنبال مکان‌های بالقوه برای فیلمبرداری فیلم خواهند بود. هنگام انتخاب یک مکان، باید تعیین کنید که آیا مکان برای عکسبرداری مناسب است و آیا پتانسیل مشکلات مربوط به نور و صدا وجود دارد یا خیر.

گرفتن مجوز برای تیراندازی
اگر در یک مکان عمومی مانند پارک عکاسی می کنید، گرفتن مجوز کتبی برای عکاسی نیز مهم است. همچنین باید از افرادی که می‌خواهند و می‌توانند در پس‌زمینه باشند، اجازه بگیرید.

روز فیلمبرداری
اینجا هستیم! سرانجام! روز فیلمبرداری است!

قبل از شروع تیراندازی:

برنامه ریزی کنید. برنامه باید تمام جنبه های فیلم شما را پوشش دهد، زیرا باید یک چارچوب زمانی مشخص برای چند روز و چند ساعت فیلمبرداری، چه در حال فیلمبرداری صحنه(های) در روز یا چه در شب، و در دسترس بودن بازیگران و خدمه باشد.
سفارش تیراندازی خود را آماده کنید . اگر در چندین مکان عکس می‌گیرید، می‌توانید خارج از ترتیب صحنه‌های موجود در فیلمنامه عکس بگیرید تا در زمان رفت و برگشت بین هر مکان صرفه‌جویی کنید. مطمئن شوید که یک دوربین کاملا شارژ شده و فضای حافظه کافی برای گرفتن همه عکس ها دارید.
مشق. بازیگران را وادار کنید تا صحنه ها را چند بار تمرین کنند
بیش از آنچه نیاز دارید شلیک کنید. عکس های اضافی از جمله زوایای کلوزآپ بگیرید که می توانید در حین کنار هم قرار دادن فیلم اضافه کنید. همیشه کمی بیشتر از صحنه مورد نظر عکس بگیرید زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی می توانید از یک عکس خاص استفاده کنید.
از سه پایه استفاده کنید اگر به طور خاص سعی در دستیابی به ظاهر دستی ندارید، همیشه از سه پایه استفاده کنید.
روی صدا تمرکز کنید صدا اغلب در پست تولید اضافه می شود. اگرچه دیالوگ‌ها را می‌توان در پست نیز اضافه کرد، اما داشتن یک ضبط صدا خوب مطمئن می‌شود که صدا به بهترین شکل ممکن است.


پست تولید فیلم کوتاه:  💻
پس از اتمام فیلمبرداری، نوبت به ویرایش فیلم، افزودن جلوه های صوتی/موسیقی/صدا و جلوه های بصری و بعد از آن FINAL CUT می رسد!

ویرایش فیلم (اولین ویرایش ):
در ویرایش اول، تصاویر را روی یک نرم‌افزار ویرایش وارد کنید – امروزه برنامه‌های نرم‌افزار ویرایش ویدیوی زیادی وجود دارد. اگر نمی‌خواهید برای نرم‌افزار هزینه کنید، اپل (iMovie) و Windows (Windows Movie Maker) از قبل نرم‌افزاری دارند که با سیستم عامل ارائه می‌شود. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار ویرایش حرفه‌ای استفاده کنید، Final Cut Pro (FCP) را برای مک و Adobe Premier Pro برای رایانه شخصی توصیه می‌کنم.

قبل از ویرایش:

مطمئن شوید که تصاویر خود را در یک پوشه سازماندهی کرده اید تا از سردرگمی در هنگام ویرایش جلوگیری کنید.
با مرتب کردن نماها، یک برش تقریبی از صحنه ها ایجاد کنید تا ببینید فیلم چگونه می شود.
موسیقی / جلوه های صوتی
بعد از اینکه صحنه ها را به ترتیب داستان قرار دادید، نوبت به اضافه کردن موسیقی و/یا جلوه های صوتی می رسد. مهم است که به یاد داشته باشید که آهنگ های ویدیویی و آهنگ های صوتی را از هم جدا کنید زیرا با این کار می توانید حجم و صداها را بدون تغییر چیزی در ویدیو تغییر دهید.

ویرایش مجدد فیلم ( ویرایش دوم )
بعد از اینکه روی اولین ویرایش کار کردید و موسیقی/ جلوه های صوتی را اضافه کردید (این به شما یک ایده اولیه از ظاهر فیلم می دهد)، آن را با گروه خود مرور کنید، آن را به افرادی که خوب می شناسید نشان دهید و بازخورد دریافت کنید. سختگیر باشید و شات هایی را که ضروری نیستند بردارید. اگر صحنه ای وجود دارد که به نظر می رسد در حال کشیدن است، می توانید برش هایی بین بازیگر و دیالوگ اضافه کنید. همچنین می‌توانید برای بهبود جریان فیلم کوتاه، انتقال‌ها را اضافه کنید.

 

AAAAAND….. برش نهایی!
هنگامی که ویرایش مجدد انجام شد، برای آخرین بار با گروه خود به فیلم نگاه کنید و بررسی کنید که آیا همه پیشنهادات گنجانده شده اند یا خیر. بازخورد نهایی را در مورد فیلم دریافت کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام مشکلاتی که در طول تدوین با آن مواجه می‌شوید اصلاح شده‌اند. پس از انجام این کار، می توانید شروع به نشان دادن آن به مردم کنید.

نکته حرفه ای: قبل از اینکه فیلم خود را بسازید، تعداد زیادی فیلم کوتاه تماشا کنید. به این ترتیب، می توانید بسیاری از تکنیک های فیلم سازی را یاد بگیرید و در هنگام ساختن فیلم خود از آنها استفاده کنید. اینم چند فیلم کوتاه که دوست داشتم:

شماره 1: فیلم کوتاه Whiplash (2013)

مدت زمان: 18 دقیقه

بازیگران: جی کی سیمونز

کارگردان: دیمین شزل

داستان: اندرو نیمن، یک نوازنده جاز درام جاز، خود را در هنرستان موسیقی تخیلی شفر ثبت نام می کند، جایی که باید از معلمی به نام ترنس فلچر یاد بگیرد، که او را تا سر حد یک فروپاشی عصبی مورد آزار و اذیت قرار می دهد.

.
لینک های به فیلم کوتاه چه می گویند با کیفیت Full HD و لینک مستقیم دانلود
راهنمای دانلود :
در گوشی های اندروید از برنامه adm جهت دانلود فیلم استفاده کنید ( کافه‌بازار | مستقیم)
در گوشی ios از برنامه Documents جهت دانلود فیلم استفاده کنید (آیتیونز)
در کامپیوتر از برنامه Flash Get یا idm جهت دانلود فیلم استفاده نمایید (لینک فلش‌گت | لینک idm)
راهنمای کیفیت ها :
کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون
کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت
کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل
پشتیبانی :
شماره تماس (ساعات اداری) : 4444
برچسب ها :
پیشنهاد ویژه

جدید ترین عکس ها